365 Gün 24 Saat size sunduğumuz hizmetler ve açıklamaları burada bildirilmiştir.

Alarm sisteminizde oluşan bildirimleri bize vereceğiniz telefon numaralarına kimlik doğrulama parolası ile birlikte bildirerek soygun doğruluğunu teyit etmek, aranılan numaralara ulaşılamaması durumunda direk olarak polis gönderimini sağlamak.

Alarm sisteminizin tüm kurma ve kapama işlemlerinde talebiniz doğrultusunda e-mail veya sms ile bildirimini sağlayabiliriz.

 

*Sms hizmeti ekstra ücrete tabidir. (Yıllık 120 TL)

Alarm sisteminizin bize bildirdiğiniz saatte kurulu olmaması durumunda unutulmuş olma ihtimaline karşı tarafınıza bilgilendirme yapıyoruz. 

Aynı zamanda da alarm sisteminizin bize belirttiğiniz saatte açılmış olmadığı durumlarda da tarafınıza bilgilendirme yaparak özellikle iş yerleri için sabah personelin dükkanı açıp açmadığının takibini yapmanızı kolaylaştırıyoruz.

Yine işletmenin açılmaması gereken saatlerde şifre ile açılmasında dahi sizi arayarak personelinizin işletmenize girdiğini size bildiriyoruz.

Ev veya iş yerinizde talebinize göre ekstra olarak Yangın durumu, su baskını durum, cam kırılması durumu, darbe ve şiddetli patlama durumunda alarm ı otomatik devreye sokan dedektörler kullanıyoruz.

Evler için gece uyurken duyulan ses ve tehlikelere karşı önlem alabilmek için panik butonu , uzaktan kumanda ve mobil uygulama desteği sunuyoruz.

iş yerleri için gün içinde olabilecek hırsızlık , silahlı soygun , vb. tatsız olaylara karşı masa ve özel yerlere gizli panik butonu koyarak polis çağırmanızı sağlıyoruz.

Olası gasp ve tehtit durumunda , tanımlayacağınız bir şifre ile alarm sistemini kurar veya kapatırsanız size direkt olarak polis yönlendirmesi yapabiliyoruz. Gelen ekiplere kalabalık olmaları gerektiği, ortamda yüksek tehlike olabileceğini eli silahlı kişilerin mekanda olduğu bilgisi, sinyalin ulaşma süresi ve iş yerinin kapalı kalma süresi vb bilgiler dahi verilmektedir.

Örneğin işletmeniz gece saatinde kapalı ve alarm sisteminiz kurulu. Sizi veya personelinizi rehin alıp işletmeye zorla getirip işletmeyi soymak isteyen olursa, silah zoruyla kapı kiltleri ve kasaların kapılarını açmak zorunda kalırsanız , alarm sistemi bu zor durumda da yanınızda olup can ve mal güvenliğinizi sağlayabilir.

Bizim diğer avantajlarımızda Kiralama sistemde talebinize istinaden hiçbir taahhüt olmadan sistem kurulumu sağlanmaktadır.

Kurulum ve aktivasyon bedeli olarak 1 defaya mahsus telefn hatlı sistemlerde 250 TL + Kdv , Gprs modüllü sistemlerde 350 TL + Kdv sisteme giriş bedeli tahsil edilir. 

Tüm kiralama sistemlerde olduğu gibi hizmet kullanılmadan önce , kullanılacak ay için ödeme alınmaktadır. Yani önce kullanacağınız ayın ücretini öder, sonra o ay için kullanırsınız.

Kiralık sistemleri istediğiniz taktirde güncel piyasa bedeli üzerinden satın alarak 2 yıl garanti sürecini başlatabilirsiniz. 

Tüm alarm sistemi abonelerine kamera sistemi satın alımlarında kullanabilecekleri %50 ye varan net indirim fırsatı mevcuttur !

Proces Alarm Haber Alma Merkezi, tüm aramalara anında yanıt veren kapsamlı bir çağrı merkezi olarak hizmet vermektedir. Proces Alarm Haber Alma Merkezi, mekanda kurulu olan güvenlik sisteminin hırsızlık, soygun, yangın, su baskını, gaz kaçağı, acil sağlık sorunları gibi durumlarda alarm sinyalinin merkezdeki alıcılara gönderilmesi esasına göre çalışır. 365 gün 24 saat kesintisiz hizmet verir.

Alarm Arama Süresi: Sistemlerde, bir alarm sinyalinin düşmesi sonrasında operatörün onu işlemeye başlaması arasında geçen süredir. Bu süre, dünya ortalamasında 60 saniye iken, Proces Alarm Haber Alma Merkezi ortalaması 10 saniyedir.

Gprs modüllü sistemlerde sizin aranmanız 15 sn, sabit telefon hatlı sistemlerde sizin aranmanız 35 sn süreleri bulabilmektedir. Bu değerler kullanılan operatörlerin hat kazançlarına göre ve şebeke çekim seviyelerine göre azalabilmektedir.

Sisteminiz her saatte veya günde 1 kere mutkala sistemi iletişim yolunu test eder.

Her saniye ise kendi iç mekanizmasının çalışmasını test ederek maksimum güvenlik hizmeti sunar.

   Proces Alarm İzleme ve Çağrı Merkezi aramalara eş zamanlı yanıt veren bir çağrı merkezi olarak hizmet vermekte ve abonelerine 365 gün boyunca 7 gün 24 saat süreyle yüksek kapasite ve altyapısı ile kesintisiz destek vermektedir. Yaşam alanlarında kurulu olan güvenlik sisteminin soygun, hırsızlık, su baskını, yangın, gaz kaçağı, acil sağlık sorunları gibi durumlarda alarm sinyalinin iletişim modülleri (PSTN,GSM,IP) üzerinden merkezdeki alıcılara gönderilmesi ile çalışmaktadır. Sinyaller vasıtasıyla ve sistemlerden gelen uyarı sinyaline göre ilgili kolluk kuvvetlerini (polis, itfaiye, ambulans) harekete geçiren bir merkezdir. 

Alarm sistemi devreye girdikten birkaç saniye içerisinde sinyal Proces Alarm İzleme merkezinde bulunan özel alarm izleme program ekranlarına düşmektedir. Alarm izleme için özel yapılandırılmış olan bu sistemler alarmları öncelik sırasına göre bilgisayar ekranlarına yansıtmaktadır. Alarmın hangi aboneye ait olduğu ve tüm iletişim detayları otomatik olarak operatörün önündeki ekrana düşer. Operatörlerimiz derhal daha önce tarafımıza verilen iletişim bilgilerinden aboneye ulaşır ve gelen alarmın türüne göre şüpheli bir durum varsa teyit alarak aksiyonlarını alır.Tehdit olduğunu teyit ettiği durumlarda kolluk kuvvetlerini (polis/jandarma, itfaiye ve ambulans) alarmın geldiği adrese yönlendirir. 

Dünya ortalamasında, alarm durumunda aboneye dönüş süresi 38 saniye iken Proces Alarm İzleme Merkezi’nde 10 saniyedir. Bu süre iletişim modüllerine göre farklılık arzedebilmektedir. Proces Alarm İzleme Merkezi’nde 1 ay süresince yaklaşık 1.000.000 ( bir milyon ) sinyal işleme alınır ve bu sinyallerin 5.000 adedi alarm sinyali olarak değerlendirilip müdahale edilir. Proces Alarm İzleme Merkezi’nde 1 ay süresince müşteri temsilcilerimiz tarafından yaklaşık 7.000 adet telefon görüşmesi yapılarak abonelerimize yardımcı olunur.

Abonelerimize istedikleri takdirde tüm aktivite raporları ile birlikte; kurma/kapama raporları gönderebilme ve bilgi verebilme hizmeti, uzun süreli elektrik kesintilerinin bildirimi, uzun süreli iletişim problemlerinin bildirimi, belirlenen saatler dışında giriş/çıkış bildirimi, alarmların yetkiliye ve gerekli görülen hallerde kolluk kuvvetlerine bildirimi ve 7 gün 24 saat telefon ile teknik destek hizmeti sunmaktayız. Ayrıca abonelerimiz Alarm mobil uygulama vasıtası ile anlık olarak sinyallerini takip edebilmektedir.Tüm telefon görüşmelerinin kaydedilmesini sağlayan , maksimum güvenlik ve müşteri memnuniyeti sunan bir teknolojiyle hizmet vermektedir.